Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE768800 - Termostat radio de perete Klima LCD RF
175,00 Lei
144,63 Lei
în stoc
SKU
VEVE768800
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat de perete cu radiofrecvență, alimentat cu baterii, ecran LCD, blocare tastatură și transmisie la 433,92 MHz pentru control wireless al actuatoarelor VEMER.
Termostatul VEMER Klima LCD RF este un termostat de perete cu radiofrecvență, alimentat cu baterii, conceput pentru controlul temperaturii ambientale fără cabluri. Combinat cu actuatoarele VEMER, activează sistemele de încălzire sau răcire prin semnale radio la 433,92 MHz, oferind flexibilitate maximă la instalare, mai ales în clădirile existente.
Caracteristici principale
- Ecran LCD cu afișare clară a temperaturii și stării
- Tastatură intuitivă cu două taste fizice
- Funcție de blocare tastatură cu parolă pentru locuri publice
- Reglare ON-OFF, proporțională sau tP (compatibilă cu vanele ThermoPro RF)
- Moduri de funcționare: Vară, Iarnă, Off
- Funcție antiîngheț
- Histerezis reglabil 0,1 ÷ 1 °C
- Interval de setare temperatură 2 ÷ 50 °C
- Autonomie baterii până la 12 luni
Actuatoare compatibile
- RX.16A – actuator monocanal DIN
- RX1-8A – actuator monocanal DIN
- RX4-8A – actuator 4 canale DIN
- RX7-5A – actuator 6 canale, montaj de perete
- RX1-8A P – actuator monocanal
Specificații tehnice
- Alimentare: 2 baterii AAA alcaline, 1,5 V
- Frecvență de transmisie: 433,92 MHz
- Putere RF maximă: -10 dBm
- Temperatură de funcționare: 0 ÷ 50 °C
- Grad de protecție: IP40
- Ieșire releu: 1 contact comutare
- Clasa ErP: IV
- Dimensiuni: 84 x 84 x 28 mm
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE768800 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x AAA 1.5 V alkaline batteries |
| Tipul de contact | Changeover (heat exchange) |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | RF 433 MHz |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 12 months battery autonomy |
| Clasă ErP | IV |





