Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE024600 - Termostat mecanic Klima 2V pentru ventiloconvectoare, montaj pe perete
VEMER Klima 2V - Termostat mecanic pentru ventiloconvectoare
VEMER Klima 2V (VE024600) este un termostat mecanic de perete cu membrană cu gaz și buton rotativ frontal, conceput special pentru controlul ventiloconvectoarelor în instalații de încălzire sau răcire.
Cum funcționează
Un termostat cu expansiune de gaz funcționează prin încălzirea unui gaz aflat într-o membrană. Pe măsură ce gazul se încălzește, se dilată și mărește presiunea din interiorul membranei, împingând-o spre un contact electric care activează instalația de încălzire sau răcire.
Caracteristici principale
- Buton rotativ frontal pentru reglarea temperaturii dorite
- Comutator vară / iarnă / oprit
- Selector de viteză a ventilatorului cu 2 trepte
- Interval de reglare a temperaturii: 5 ÷ 30 °C
- Diferențial / Histerezis: Δ 1,3 °C (± 0,2 °C)
- Capacitate releu: 10 (1,5) A la 250 Vac
- Grad de protecție: IP20
- Clasă ErP I conform Comunicării 2014/C 207/02
Limitarea intervalului de reglare
Intervalul de reglare poate fi limitat în câțiva pași simpli, util pentru instalări în spații publice, pentru a împiedica persoanele neautorizate să modifice setările de temperatură.
Dimensiuni
82,9 x 76,5 x 30,9 mm (H x L x A)
Notă: la instalări la altitudini de peste 1000 m, valorile de calibrare nu sunt garantate.
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE024600 |
| Tip termostat | Mecanic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac |
| Curent alternativ | 10 (1.5) A |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | Δ 1.3 °C (± 0.2 °C) |
| Temperatura minimă | 5 °C |
| Temperatura maximă | 30 °C |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | No display |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP20 |
| Clasă ErP | I |





