Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VN171500 - Termostat electronic încastrat KEO-A, 230 V AC
VEMER KEO-A (cod VN171500) este un termostat electronic încastrat alimentat la 230 V AC, conceput pentru controlul simplu și intuitiv al sistemelor de încălzire și aer condiționat în medii rezidențiale și comerciale.
Dispozitivul este prevăzut cu un buton rotativ frontal pentru setarea temperaturii dorite și un selector pentru alegerea modului de funcționare (răcire, oprit sau încălzire). Sistemul brevetat de limitare a setpoint-ului împiedică persoanele neautorizate să modifice temperatura, fiind ideal pentru instalații în spații publice.
- Alimentare: 230 V AC (-15% / +10%), 50/60 Hz
- Interval de reglare a temperaturii: 5 ÷ 35 °C
- Funcție antiîngheț: fixă la 2 °C
- Diferențial/histerezis: 0,3 °C (fix)
- Moduri de funcționare: Vară / Iarnă
- Reglare ON-OFF sau proporțională
- 1 releu, schimbător, 5 A la 250 V AC
- Grad de protecție: IP40 - Clasa ErP IV
- Dimensiuni: 51 x 69 x 51 mm
Rame și panouri frontale albe și gri antracit sunt incluse în pachet. Un panou frontal argintiu "Fr.Keo-A" este disponibil separat. Termostatul este compatibil cu principalele serii civile (Bticino, Vimar, Gewiss, AVE).
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VN171500 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Încastrat (doză) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 V AC (-15% / +10%) |
| Frecvența de alimentare | 50/60 Hz |
| Tipul de contact | Heat exchange (SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 V AC |
| Număr de ieșiri | 1 relay |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.3 °C (fixed) |
| Temperatura minimă | 5 °C |
| Temperatura maximă | 35 °C |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | No display |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Clasă ErP | IV |





