Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE457800 - Termostat programabil încastrat Iride 230 cu touch-screen și programare săptămânală
353,00 Lei
291,74 Lei
în stoc
SKU
VEVE457800
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat programabil VEMER Iride 230 încastrat cu tastatură touch-screen, afișaj LCD RGB iluminat, programare săptămânală și alimentare 230 Vac pentru controlul încălzirii și răcirii rezidențiale.
VEMER Iride 230 (VE457800) este un termostat programabil încastrat cu tastatură touch-screen, programare săptămânală și alimentare 230 Vac, care se integrează discret în perete.
- Tastatură touch-screen cu patru iconițe și design elegant
- Afișaj LCD RGB iluminat: roșu (temperatura camerei peste setpoint), verde (aproape de setpoint), albastru (sub setpoint)
- Programare săptămânală cu rezoluție de 1 oră și 3 temperaturi setabile + antiîngheț + manual
- Moduri de funcționare: Vară, Iarnă (încălzire și răcire)
- Reglare ON-OFF sau proporțională, histerezis 0,1 ÷ 1 °C
- Interval temperaturi: 2 ÷ 35 °C, antiîngheț OFF sau 1 ÷ 10 °C
- Blocare tastatură cu parolă pentru a preveni modificările neautorizate
- Rezervă de funcționare 48 ore, schimbare automată oră de vară/iarnă
- Ieșire releu 5 A la 250 Vac, contact comutator
- Clasa ErP IV, grad de protecție IP40
- Compatibil cu rame de la principalele sisteme de prize; rame albe și antracit incluse, ramă argintie și kit BTicino Living Now ClicKON disponibile separat
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE457800 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Încastrat (doză) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-15% ÷ +10%) |
| Frecvența de alimentare | 50 / 60 Hz |
| Tipul de contact | Heat exchange (SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 relay |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 35 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | Backlit LCD, RGB |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 48 hours |
| Clasă ErP | IV |





