Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VN161600 - Termostat smart ECO.X-D de perete cu programare săptămânală
Termostat smart VEMER ECO.X-D
VEMER ECO.X-D (cod VN161600) este un termostat smart de perete proiectat pentru controlul temperaturii camerei în modul de încălzire (iarnă), cu programare săptămânală simplificată pentru o utilizare intuitivă.
Funcționare simplă și intuitivă
Două taste dedicate — soare și lună — permit setarea rapidă a celor două temperaturi de referință, confort și economie, pe parcursul zilei. Cele două butoane rotative și tastele suplimentare ascunse sub clapetă oferă acces la moduri mai specifice de reglare a temperaturii.
Afișaj LCD rotund
Dispozitivul dispune de un afișaj LCD rotund care indică clar temperatura măsurată, programul setat și ora curentă.
Economie de energie
Datorită programării zilnice cu rezoluție de 1 oră, ECO.X-D optimizează consumul de energie, reducând risipa atunci când nu sunteți acasă sau pe timpul nopții și contribuind la facturi mai mici.
Specificații tehnice
- Alimentare: 2 x baterii AAA alcaline, 1,5 V (nereîncărcabile)
- Autonomie baterii: 12 luni
- Rezervă de energie: 2 minute
- Temperaturi setabile: 3 + manuală
- Interval de reglare temperatură: 2 ÷ 30 °C (manual și automat)
- Tip reglare: ON-OFF, diferențial fix 0,3 °C
- Mod de funcționare: Iarnă (încălzire)
- Programare: zilnică, rezoluție 1 oră
- Interval măsurare temperatură: 0 ÷ 40 °C, rezoluție 0,1 °C, precizie 0,5 °C
- Afișaj: LCD, rotund
- Capacitate releu: 5 A la 250 Vac
- Grad de protecție: IP40
- Clasă ErP: I
- Temperatură de funcționare: 0 ÷ 50 °C
- Dimensiuni: 91 x 115 x 29 mm
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VN161600 |
| Tip termostat | Smart/WiFi |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Doar încălzire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x AAA 1.5 V alkaline batteries |
| Tipul de contact | Relay |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.3 °C (fixed) |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 30 °C |
| Conectivitate | WiFi 2.4 GHz |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD round |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 2 minutes |
| Clasă ErP | I |





