Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, difuzi, Sn 2.1 m, 24...240VAC/DC, borne
584,00 Lei
482,64 Lei
în stoc
Numai 3 ramase
SKU
XUX5ARCNT16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, diffuse, Sn 2.1 m, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Senzori fotoelectrici Telemecanique XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Scop general cu mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detecție | Difuz |
| Domeniu de detecție | > 1...5 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 5-fire |
| Distanță nominală de detecție [Sn] | 2.1-2.1 m difuz |
| Funcție ieșire discretă | 1 C/O |
| Conectare electrică | Borne cu clemă cu șurub, 1 x 1.5 mm² sau 1 x 0.75 mm² cu adaptor |
| Aplicație specifică produs | Nu este cazul |
| Emisie | Infraroșu difuz |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Releu |
| Intrare cablu | 1 intrare pentru racord cablu M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-10 mm |
| LED de stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii, 1 LED (verde) pentru alimentare |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 3 A (cos φ = 1 pentru 0.5 milioane de cicluri la 1 ciclu de operare pe secundă la 250 V) |
| Frecvență de comutare | 20 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <1.5 V (stare închisă) |
| Consum de curent | <= 35 mA fără sarcină |
| Consum de putere maxim în W | - |
| Întârziere pornire inițială | 60 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 25 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 25 MILISECUNDĂ |
| Setare | Ajustare sensibilitate |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC |
| Temperatură ambiantă pentru operare | -25-55 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform IEC 60529, IP65 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.2 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.71 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.201 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX5ARCNT16 |
| Unitate de măsura | Pce |





