Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUV, 12...24 VDC, M8
618,00 Lei
510,74 Lei
în stoc
SKU
XUVR0303PBNM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUV, 12...24 VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Numele seriei | Aplicație manipulare materiale |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUY |
| Material | Metalic |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnica de cablare | 4 fire |
| Tip ieșire discretă | PNP sau NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M8, 4 pini |
| Aplicație specifică produsului | Detecție dinamică a trecerii obiectelor detecție statică a trecerii obiectelor |
Complementar
| Material lentilă | Altuglass |
|---|---|
| Material carcasă | Aluminiu vopsit |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Interval întârziere de timp | 0...5 s întârziere la deconectare |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție supracurent și scurtcircuit) |
| Întârziere maximă recuperare | 0,1 ms |
| Cădere de tensiune | <2 V (stare închisă) |
| Întârziere prima pornire | 100 MILLISECOND |
| Consum de curent | <= 150 mA fără sarcină |
| Reglare | Ajustare sensibilitate cu potențiometru |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn, amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1,8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 13,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 16,3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,074 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 1,8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 13,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 16,3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 74 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUVR0303PBNM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





