Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUV, cadru, 30X30mm, 12...24 VDC, M8
4.081,00 Lei
3.372,73 Lei
în stoc
SKU
XUVF30M8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUV, frame, 30X30mm, 12...24 VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație manipulare material |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUV |
| Designul senzorului | Cadru |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Emisie | - |
| Material | Metalic |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4-fire |
| Tip ieșire discretă | PNP sau NPN |
| Funcția ieșirii discrete | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M8, 4 pini |
| Aplicație specifică produsului | Detecție dinamică a trecerii obiectelor |
Complementar
| Material carcasă | Aluminiu vopsit |
|---|---|
| Material lentilă | Policarbonat |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire suplimentară | Cu ieșire de alarmă |
| Tensiune de alimentare [Us] nominal | 24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| LED indicator de stare | - |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Cădere de tensiune | <2 V (stare închisă) |
| Frecvență de comutare | 500 Hz |
| Consum curent | <= 120 mA fără sarcină |
| Interval întârziere | 0...5 s întârziere la deconectare |
| Întârziere prima ridicare | 100 MILLISECOND |
| Recuperare întârziere maximă | - |
| Reglare | Ajustare sensibilitate cu potențiometru |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn, amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.142 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.295 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUVF30M8 |
| Unitate de măsura | Pce |





