Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 4, Telemecanique Cortine de lumină de siguranță XUSL, XUSL Finger IP69K fără încălzire, Gamă de detectare standard, Hp = 760 mm, R=14 mm
17.365,00 Lei
14.351,24 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E14F076NWC
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Finger IP69K w/o Heating, Std Sensing Range, Hp = 760 mm, R=14 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de lumină de siguranță tip 4 |
| Nume scurt dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresiune arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția degetelor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 11 ms |
| Compoziție kit | suport(uri) de montare reglabil(e), 1 receptor(i), 1 transmițător(i), 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM, inel(e) de etanșare din silicon, 1 cabluri PVC |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri dual color receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12 5 pini transmițător, 1 conector mamă M12 8 pini receptor |
| Tip cablă | Cablu neecranat AWG 22 10-10 m |
| Funcție disponibilă | Test, muting prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defecte, sistem anti-condensare |
| Marcare | CE |
| Material | PMMA (polimetilmetacrila): tub, oțel inoxidabil AISI 316L: dop etanșare, PVC (policlorură de vinil): cablă |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin suporturi de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
| Echipament furnizat | Fără sistem de încălzire |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus Ecolab TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conformă IEC 61496-1, SIL 3 conformă IEC 61508, SILCL 3 conformă IEC 62061, categoria 4 conformă ISO 13849-1, PL = e conformă ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbație luminoasă conformă IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 1.19E-8 1/h conformă IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP69K |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conformă IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conformă IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 85 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 6.166 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr de unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 85 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.166 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E14F076NWC |
| Unitate de măsura | Pce |





