Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 2, Telemecanique Cortini de lumină de siguranță XUSL, XUSL IP69K Protecție mân fără Încălzire, gamă standard, Hp = 460 mm, R=30 mm
5.843,00 Lei
4.828,93 Lei
în stoc
SKU
XUSL2E30H046NWC
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 2, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL IP69K Hand protection w/o Heating, Std range, Hp = 460 mm, R=30 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Cortine de lumină de siguranță XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de lumină de siguranță tip 2 |
| Nume scurt dispozitiv | XUSL2E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD stare solidă PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablaj |
Complementar
| Sistem detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp răspuns | 8 ms |
| Compoziție kit | braț de montaj reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM, inele de etanșare din silicon, 1 cablu PVC |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V CC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor la sarcină maximă |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Cădere tensiune | <0,5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multiculor transmițător, 2 LED bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12 5 pini transmițător, 1 conector mamă M12 8 pini receptor |
| Tip cablu | Cablu neecranat AWG 22 10-10 m |
| Funcție disponibilă | Test, mutare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor, sistem anti-condens |
| Marcaj | CE |
| Material | PMMA (polimetacrilat de metil): tub, oțel inoxidabil AISI 316L: dop etanșare, PVC (policlorură de vinil): cablu |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin brațe de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
| Echipament furnizat | Fără sistem de încălzire |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - maşinării |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus Ecolab TÜV |
| Nivel siguranță | Tip 2 conform IEC 61496-1, categoria 2 conform ISO 13849-1, SIL 1 conform IEC 61508, SILCL 1 conform IEC 62061, PL = c conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 3.30E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP69K |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0,35 +/- 0,05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 55 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 4,951 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 13,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 55 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 19,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,951 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL2E30H046NWC |
| Unitate de măsura | Pce |





