Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, miniaturi, suprimare fond, Smax=0.30 m, NPN, cablu 2 m
288,00 Lei
238,02 Lei
în stoc
SKU
XUM8ANXBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, miniature, background suppression, Smax=0.30 m, NPN, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUM |
| Design senzor | Miniatură |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie de fundal |
| Rază de detectare | 0...30 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conectare electrică | Cablu |
| Emisie | - |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| LED de stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere maximă de tensiune | <2 V (stare închisă) |
| Consum curent | 30 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumina solară, 10000 lux lumina incandescență |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 9 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-500 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 100 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 18 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.05 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S04 |
| Număr unități în pachet 2 | 160 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 60 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 9.885 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUM8ANXBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





