Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, miniaturali, fascicul trecut, Smax=30 m, sistem, PNP, cablu 2 m
283,00 Lei
233,88 Lei
în stoc
SKU
XUM2APXBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, miniature, thru beam, Smax=30 m, system, PNP, cable 2 m
Principal
| Referință comercială | XUM2APXBL2 |
|---|---|
| Descriere medie | Senzori fotoelectrici XU, miniatură, prin fascicul, Smax=30 m, sistem, PNP, cablu 2 m |
| Garanție | 18 luni |
Complementar
| Adâncime | 20 MILLIMETER |
|---|---|
| Lățime | 10 MILLIMETER |
| Înălțime | 33 MILLIMETER |
| Lungime cablu | 2 METER |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
| Greutate produs | 0.119 KILOGRAM |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Întârziere inițială sus | 100 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Cădere maximă de tensiune | <2 V |
| Rezistență la șocuri | 100 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Densitate ambalaj | 0 GRAM_PER_CUBIC_CENTIMETER |
| Consum curent | 20 mA pentru emițător, 20 mA pentru receptor |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
| Rezistență la vibrații | 9 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-500 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Distanță de detectare maximă | 30 m |
| Distanță de detectare nominală [Sn] | 20-20 m |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescent |
| Temperatură aerului ambiant pentru depozitare max | 70 CELSIUS |
| Temperatură aerului ambiant pentru depozitare min | -40 CELSIUS |
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
| Material | Plastic |
| Setare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Nume senzor | XUM |
| Nume serie | Scop general mod unic |
| Material lentilă | PMMA |
| Design senzor | Miniatură |
| Compoziție kit | Emițător + receptor XUM2AKXBL2T + XUM2APXBL2R |
| Sistem detectare | Prin fascicul |
| Rază de detectare | 0...30 m |
| Material carcasă | PBT |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Frecvență comutare | 1000 Hz |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
Mediu
| [BMEcat] Informație Reach | Adevărat |
|---|---|
| [BMEcat] Indicator RoHS | Adevărat |
| Propoziția California | AVERTISMENT: Acest produs poate vă expune la substanțe chimice incluzând: Ftalat de diizononil (DINP), cunoscut de statul California ca fiind cancerigen, și ftalat de di-izodecil (DIDP), cunoscut de statul California ca fiind cauza defectelor de naștere sau alte daune reproducerii. Pentru mai multe informații accesați www.P65Warnings.ca.gov |
| Status conformitate EU RoHS 2011/65/EU | Conform cu excepție(i) |
Unități de ambalare
| GTIN | 3389110757392 |
|---|---|
| GTIN pachet 1 | 3389110757392 |
| Lățime pachet 1 | 40 CENTIMETER |
| Cod tarif HS6 (global) | 853650 |
| Înălțime pachet 1 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 60 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 79920 KILOGRAM |
| Volum pachet 1 | 72000 CUBIC_CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Număr unități în pachet 1 | 80 |
| Tip unitate pachet 1 | S04 |
| Cantitate produs gol pachet 1 | 80 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUM2APXBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





