Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUK, difuzi, Sn 1 m, 24...240VAC/DC, cablu 5 m
418,00 Lei
345,45 Lei
în stoc
SKU
XUK5ARCNL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUK, diffuse, Sn 1 m, 24...240VAC/DC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUK |
| Design senzor | Compact 50 x 50 |
| Sistem de detecție | Difuz |
| Rază de detecție | > 0.3...1 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 5-fire |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 1-1 m difuz |
| Funcție ieșire discretă | 1 C/O |
| Conectare electrică | Cablu |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu difuz |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Releu |
| Compoziție cablu | 5 x 0.34 mm² |
| LED stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii, 1 LED (verde) pentru alimentare |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Capacitate comutare în mA | 3 A (cos φ = 1 pentru 0.5 milioane de cicluri la 1 ciclu de operare pe secundă la 250 V) |
| Frecvență comutare | 20 Hz |
| Consum curent | <= 35 mA fără sarcină |
| Consum putere maxim în W | - |
| Întârziere pornire inițială | 60 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 25 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 25 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC |
| Temperatură aer ambiant pentru operare | -25-55 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 10 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.316 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.734 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.316 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUK5ARCNL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





