Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUB, multi, Sn 0...20 m, 12...24 VDC, cablu 2 m
411,00 Lei
339,67 Lei
în stoc
SKU
XUB0BNSNL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUB, multi, Sn 0...20 m, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Multimod de uz general |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea sensorului | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Multimod |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vizare | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu difuz, infraroșu difuz cu supresie de fundal, infraroșu prin fascicul, roșu polarizat reflex |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire adițională | Fără |
| Material izolație cablu | PvR |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare, 1 LED (roșu) pentru instabilitate, 1 LED (galben) pentru starea ieșirii |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență comutare | 250 Hz |
| Cădere maximă de tensiune | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum curent | 35 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 200 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2 MILLISECOND |
| Configurare | Autoinstruire |
Mediu
| Certificări produs | CE CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 izolație dublă conform IEC 60529, IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.128 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 3.293 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 55 |
| Înălțime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB0BNSNL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





