Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XU2, tip fascicul trecut, Sn 15 m, 12...24 VDC, cablu 2 m
896,00 Lei
740,50 Lei
în stoc
SKU
XU2N18PP341
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, Sn 15 m, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Numele seriei | Aplicație pentru alimente și băuturi |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XU2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Fascicul prin transmisie |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu cu transmisie prin fascicul |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil : 304 CU |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| Compoziție cablu | 4 x 0,34 mm² |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare conectată, 1 LED (galben) pentru starea ieșirii |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la supraîncărcare și scurtcircuit) |
| Cădere de tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum de curent | <= 50 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 15 MILLISECUND |
| Întârziere de răspuns | 1 MILLISECUND |
| Întârziere de recuperare | 1 MILLISECUND |
| Reglaj | Fără ajustare sensibilitate |
| Compoziție kit | Emiţător + receptor |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6,7 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9,6 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13,2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,242 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Numărul de unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2,939 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU2N18PP341 |
| Unitate de măsura | Pce |





