Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindric M30, alamă, 4 fire, Sn 10 mm, 24 V DC, 1 NÎ + 1 ND
737,00 Lei
609,09 Lei
în stoc
SKU
XT530B1PCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M30, brass, 4-wire, Sn 10 mm, 24 V DC, 1 NC + 1 NO
Principal
| Tip produs sau componentă | Senzor |
|---|---|
| Tip senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
| Aplicație specifică produs | Detecția materialelor izolate sau conductoare |
| Nume senzor | XT5 |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 64 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Acceptare montare cu detectorantă cuvă | Montare cu flanșă |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ + 1 NO |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Conectare electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Răspuns la întârziere | 15 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M30 x 1.5 |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Curs diferențial | < 0.2 x Sr |
| Precizie repetabilitate | < 0.1 x Sr |
| LED stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben), stare alimentare: 1 LED (verde) |
| Curent rezidual | 0,1 mA stare deschisă |
| Tip protecție | Protecție împotriva scurtcircuitului |
| Frecvență comutare | <= 25 Hz |
| Cădere tensiune | <2,5 V (închis) |
| Consum curent | < 15 mA |
| Întârziere sus inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 15 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 UL 61010-1 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă izolare electrică | Clasa III conform IEC 61140 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 11 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.124 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 60 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 7.803 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT530B1PCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





