Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindrici M18, alamă, 4 fire, Sn 5 mm, 24 V DC, 1 NÎ + 1 ND
756,00 Lei
624,79 Lei
în stoc
SKU
XT518B1PCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M18, brass, 4-wire, Sn 5 mm, 24 V DC, 1 NC + 1 NO
Principal
| Tip senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
|---|---|
| Aplicație specifică produsului | Detecția materialelor izolate sau conductoare |
| Nume senzor | XT5 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip corp | Fix |
| Acceptare montare detector îngropat | Montabil îngropat |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Alamă nichelată |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conectare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ + 1 ND |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Conectare electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V CC cu protecție la inversare polaritate |
| Răspuns cu întârziere | 15 MILISECUNDĂ |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M18 x 1 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Curs diferențial | < 0.2 x Sr |
| Precizie de repetare | < 0.1 x Sr |
| LED de stare | Indicație stare ieșire: 1 LED (galben), stare alimentare: 1 LED (verde) |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschisă |
| Frecvență de comutare | <= 40 Hz |
| Cădere de tensiune | <2.5 V (închis) |
| Consum curent | < 15 mA |
| Întârziere prima ridicare | 300 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 15 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 UL 61010-1 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă izolație electrică | Clasa III conform IEC 61140 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 1 | 11 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 1 | 12.5 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 1 | 0.061 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 120 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 2 | 7.709 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT518B1PCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





