Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindric M18, alamă, 4 fire, Sn 5 mm, cablu 2 m, 1 NÎ + 1 ND
747,00 Lei
617,36 Lei
în stoc
SKU
XT518B1PCL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M18, brass, 4-wire, Sn 5 mm, cable 2 m, 1 NC + 1 NO
Principal
| Tip produs sau componentă | Senzor |
|---|---|
| Tip senzor | Senzor capacitiv de proximitate |
| Aplicație specifică produs | Detecția materialelor izolate sau conductoare |
| Nume senzor | XT5 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Acceptare montare detector eng | Montabil eng |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Alamă nichelată |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ + 1 ND |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Răspuns întârziere | 15 MILISECUNDĂ |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M18 x 1 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Diferență de curs | < 0.2 x Sr |
| Precizie repetare | < 0.1 x Sr |
| Material izolație sârmă | PVC |
| LED de stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben), stare alimentare: 1 LED (verde) |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschis |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Frecvență comutare | <= 40 Hz |
| Cădere tensiune | <2.5 V (închis) |
| Consum curent | < 15 mA |
| Întârziere inițială sus | 300 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 15 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 UL 61010-1 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasa izolație electrică | Clasa III conform IEC 61140 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.141 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 40 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.975 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT518B1PCL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





