Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindrici M18, alamă, 2 fire, Sn 5 mm, cablu 2 m, 1 NÎ
902,00 Lei
745,45 Lei
în stoc
SKU
XT518B1FBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M18, brass, 2-wire, Sn 5 mm, cable 2 m, 1 NC
Principal
| Tip senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
|---|---|
| Aplicație specifică produsului | Detectarea materialelor izolate sau conductoare |
| Denumire senzor | XT5 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 90 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Acceptare montare flush a detectorului | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Alamă nichelată |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Tip circuit de ieșire | AC |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50...60 Hz |
| Răspuns timp de întârziere | 30 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M18 x 1 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Curs diferențial | < 0.2 x Sr |
| Precizie de repetare | < 0.1 x Sr |
| Material izolație fire | PVC |
| LED de stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Curent rezidual | 5 mA stare deschisă |
| Frecvență de comutare | <= 10 Hz |
| Cădere de tensiune | <10 V (închis) |
| Consum de curent | < 3 mA |
| Întârziere inițială | 200 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 30 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 UL 61010-1 |
|---|---|
| Certificări produse | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă izolație electrică | Class I conform IEC 61140 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 3.9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.134 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 40 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.36 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT518B1FBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





