Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de proximitate capacitivi XT TELEMECANIQUE SENSORS, cilindrici M12, alamă, 3 fire, Sn 2mm, 24 V DC, conector M12, 1 NÎ
588,00 Lei
485,95 Lei
în stoc
SKU
XT512B1PBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M12, brass, 3-wire, Sn 2mm, 24 V DC, connector M12, 1 NC
Principal
| Tip senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
|---|---|
| Aplicație specifică produsului | Detectarea materialelor izolante sau conductoare |
| Denumire senzor | XT5 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 75 mm |
| Tip corp | Fix |
| Acceptare montaj îngropat detector | Montabil îngropat |
| Material | Aliaj nichel-cupru |
| Material carcasă | Aliaj nichel-cupru |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică conectare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 24 V CC cu protecție la inversare polaritate |
| Răspuns întârziere | 15 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M12 x 1 |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Parcurs diferențial | < 0.2 x Sr |
| Precizie repetabilitate | < 0.1 x Sr |
| LED stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschisă |
| Frecvență comutare | <= 40 Hz |
| Cădere tensiune | <2.5 V (închis) |
| Consum curent | < 15 mA |
| Întârziere pornire inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Reglare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 UL 61010-1 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă izolare electrică | Clasa III conform IEC 61140 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.036 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 30 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.453 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT512B1PBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





