Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XT512B1PAM12 - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindric M12, alamă, 3 conductori, Sn 2mm, 24 V DC, conector M12, 1 NO
668,00 Lei
552,07 Lei
în stoc
SKU
XT512B1PAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M12, brass, 3-wire, Sn 2mm, 24 V DC, connector M12, 1 NO
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Capacitive proximity sensors XT |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor |
| Tip senzor | Senzor capacitiv de proximitate |
| Aplicație specifică produs | Detecția materialelor izolante sau conductoare |
| Denumire senzor | XT5 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 75 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Acceptare montare în plan | Montabil în plan |
| Material | Aliaj nichel-cupru |
| Material carcasă | Aliaj nichel-cupru |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Conectare electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC cu protecție la polaritate inversă |
| Răspuns cu întârziere | 15 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M12 x 1 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Material frontal | PBT |
| Deplasare diferențială | < 0.2 x Sr |
| Precizie de repetare | < 0.1 x Sr |
| LED de stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschisă |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Frecvență de comutare | <= 40 Hz |
| Cădere de tensiune | <2.5 V (închis) |
| Consum de curent | < 15 mA |
| Întârziere primă pornire | 300 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 15 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potenționometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 UL 61010-1 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă izolare electrică | Clasa III conform IEC 61140 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.036 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 100 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.024 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT512B1PAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





