Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XT512B1PAL2 - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindrici M12, alamă, 3 fire, Sn 2mm, 24 V CC, cablu 2m, 1 NO
669,00 Lei
552,89 Lei
în stoc
SKU
XT512B1PAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M12, brass, 3-wire, Sn 2mm, 24 V DC, cable 2m, 1 NO
Principal
| Tip senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
|---|---|
| Aplicație specifică produsului | Detecția materialelor izolate sau conductoare |
| Nume senzor | XT5 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 63 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Acceptare montare cu detector îngropat | Montabil îngropat |
| Material | Aliaj cupru-nichel |
| Material carcasă | Aliaj cupru-nichel |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Răspuns întârziat | 15 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M12 x 1 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Cursa diferențială | < 0.2 x Sr |
| Precizie de repetiție | < 0.1 x Sr |
| Material izolație fir | PVC |
| LED indicator stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschisă |
| Frecvență comutare | <= 40 Hz |
| Cădere tensiune | <2.5 V (închis) |
| Consum curent | < 15 mA |
| Întârziere pornire inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 15 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 UL 61010-1 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă izolare electrică | Clasa III conform IEC 61140 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.082 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 80 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.931 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT512B1PAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





