Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XT232A1FBL2 - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindrice Ø 32 mm, plastic, Sn 20 mm, cablu 2 m
804,00 Lei
664,46 Lei
în stoc
SKU
XT232A1FBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical Ø 32 mm, plastic, Sn 20 mm, cable 2 m
Principal
| Tip senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
|---|---|
| Aplicație specifică produs | Detecția materialelor izolante sau conductoare |
| Nume senzor | XT2 |
| Design senzor | Cilindric Ø 32 mm neted |
| Dimensiune | 80 mm |
| Tip corp | Fix |
| Acceptare montare debusată detector | Nu este montabil debușat |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conectare | 2 conductoare |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Tip circuit de ieșire | AC |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50...60 Hz |
| Răspuns întârziat | 30 MILISECUNDĂ |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă în conformitate cu IEC 60529 |
Complementar
| Față de detecție | Frontală |
|---|---|
| Parcurs diferențial | < 1...20 % Sr |
| Precizie de repetare | < 5 % Sr |
| Material izolație sârmă | PVC |
| LED indicator de stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 15 Hz |
| Cădere de tensiune | <10 V (închis) |
| Consum curent | < 4 mA |
| Întârziere sus inițială | 200 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 30 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.21 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 25 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.664 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT232A1FBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





