Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XT218A1PCM12 - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindrici M18, plastic, Sn 8 mm, 12...24 V DC
656,00 Lei
542,15 Lei
în stoc
SKU
XT218A1PCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M18, plastic, Sn 8 mm, 12...24 V DC
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Capacitive proximity sensors XT |
|---|---|
| Tip senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
| Aplicație specifică produsului | Detecția materialelor izolate sau conductoare |
| Denumire senzor | XT2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 78 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Acceptare montare încastrată detector | Non-încastrabilă |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ + 1 NO |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Întârziere răspuns | 15 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M18 x 1 |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Deplasare diferențială | < 1...20 % Sr |
| Precizie repetare | < 5 % Sr |
| LED indicator stare | Indicație stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschisă |
| Tip protecție | Protecție scurtcircuit |
| Frecvență comutare | <= 200 Hz |
| Cădere tensiune | <2.5 V (închisă) |
| Consum curent | < 25 mA |
| Întârziere prima creștere | 100 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 120 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.3 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT218A1PCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





