Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XT218A1PAL2 - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindric M18, plastic, Sn 8 mm, cablu 2 m
656,00 Lei
542,15 Lei
în stoc
SKU
XT218A1PAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M18, plastic, Sn 8 mm, cable 2 m
Principal
| Tip de senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
|---|---|
| Aplicație specifică a produsului | Detectarea materialelor izolate sau conductoare |
| Denumire senzor | XT2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 78 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Acceptare montare încastrată detector | Non încastrabil |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Conexiune electrică | - |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | - |
| Răspuns cu întârziere | 15 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 izolare dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M18 x 1 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Diferență de deplasare | < 1...20 % Sr |
| Precizie repetare | < 5 % Sr |
| Material izolație fir | PVC |
| LED de stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Curent rezidual | 100 mA stare deschisă |
| Frecvență comutare | <= 200 Hz |
| Cădere tensiune | <2.5 V (închis) |
| Consum curent | - |
| Întârziere prima activare | 100 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.03 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12.19 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15.49 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.12 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 40 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.056 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT218A1PAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





