Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XT218A1NAL2 - Senzori de proximitate capacitivi XT, cilindrici M18, plastic, Sn 8 mm, cablu 2 m
761,00 Lei
628,93 Lei
în stoc
SKU
XT218A1NAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Capacitive proximity sensors XT, cylindrical M18, plastic, Sn 8 mm, cable 2 m
Principal
| Tip de senzor | Senzor de proximitate capacitiv |
|---|---|
| Aplicație specifică produsului | Detectare a materialelor izolate sau conductoare |
| Nume senzor | XT2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 78 mm |
| Tip corp | Fix |
| Acceptare montare flush a detectorului | Nemontabil flush |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție la polaritate inversă |
| Răspuns cu întârziere | 15 MILLISECOND |
| Grad de protecție IP | IP67 izolare dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Filet ISO | M18 x 1 |
|---|---|
| Față de detectare | Frontală |
| Deplasare diferențială | < 1...20 % Sr |
| Precizie de repetare | < 5 % Sr |
| Material izolație sârmă | PVC |
| LED indicator de stare | Indicare stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Curent rezidual | 100 mA stare deschisă |
| Frecvență de comutare | <= 200 Hz |
| Cădere de tensiune | <2.5 V (închis) |
| Consum de curent | < 15 mA |
| Întârziere prima creștere | 100 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Reglare | Sensibilitate prin potențiometru |
Mediu
| Standarde | IEC 60947-5-2 |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Rezistență la vibrații | 10 gn amplitudine = 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 2.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 21 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.119 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 40 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.76 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XT218A1NAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





