Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Monitorizare rotație pentru zonă cu praf periculoasă, M30, Sn10mm, 120...3000c/mn, NÎ, cablu 2 m
1.146,00 Lei
947,11 Lei
în stoc
SKU
XSAV12373EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Rotation monitoring for hazardous area dust, M30, Sn10mm, 120...3000c/mn, NC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XSA |
| Aplicație dispozitiv | Monitorizare rotație ATEX praf |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 30 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj flush detector | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Fr |
| Precizie repetare | <= 3% din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (roșu) |
| Material izolație fire | PVC |
| Frecvență comutare | <= 800 Hz |
| Cădere tensiune | <1.8 V (stare închis) |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T90°C Db IP67 |
Mediu
| Certificări produs | IEC-Ex INE 17.0006 INERIS 04ATEX0022 |
|---|---|
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Caracteristică mediu | Locație periculoasă |
| Directive | 2014/34/EU - directivă ATEX |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 11.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 16.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.251 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 8 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.552 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 10 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 2.78 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XSAV12373EX |
| Unitate de măsura | Pce |





