Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XSAV11373EX - Monitorizare rotație pentru zonă cu pericol de praf, M30, Sn10mm, 6...150c/mn, NÎ, cablu 2 m
1.114,00 Lei
920,66 Lei
în stoc
SKU
XSAV11373EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Rotation monitoring for hazardous area dust, M30, Sn10mm, 6...150c/mn, NC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație |
| Tip de senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XSA |
| Aplicația dispozitivului | Monitorizare rotație ATEX praf |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 30 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 conductoare |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj cu detectorin aflush | Montabil în aflush |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel-placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontal |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material față | PPS |
| Domeniu de detectare | 8...15 mm |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Fr |
| Acuratețe repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (roșu) |
| Material izolație sârmă | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 100 Hz |
| Cădere de tensiune | <1.8 V (stare închisă) |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Marcaj | II2 D-Ex tb IIIC T90°C Db IP67 |
Mediu
| Certificări produs | IEC-Ex INE 17.0006 INERIS 04ATEX0022 |
|---|---|
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Caracteristică mediu | Loc cu pericol potențial |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.226 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.849 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.245 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XSAV11373EX |
| Unitate de măsura | Pce |





