Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS7 80x80x26, PBT, Sn40mm, 12...24 VDC, M12
338,00 Lei
279,34 Lei
în stoc
SKU
XS7D1A1DAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 80x80x26, PBT, Sn40mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS7 |
| Design senzor | Formă plată 80 x 80 x 26 |
| Dimensiune | 26 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnica cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conectare electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă în conformitate cu IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...100 mA DC cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detector la ras | Montabil la ras |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Curs diferențial | 1...15 % din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 100 Hz |
| Curent rezidual | 0,5 mA în stare deschis |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere pornire | 10 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 10 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 10 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA C-Tick Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,316 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13,2 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7,407 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 13,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,316 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7D1A1DAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





