Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS7 40x40x117, PBT, Sn15 mm, 12...48 VDC, terminale
410,00 Lei
338,84 Lei
în stoc
SKU
XS7C4A1DPP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 40x40x117, PBT, Sn15 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS7 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip corp | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conectare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NA sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detector îngropat | Montabil îngropat |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Față de detectare | Cap turela cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază de detectare | 8...15 mm |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 300 Hz |
| Curent rezidual | 0,6 mA în stare deschis |
| Cădere de tensiune | <4,2 V (închis) |
| Întârziere sus prima | 7,5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1,2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1,8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,24 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14,5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,672 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 14,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,24 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7C4A1DPP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





