Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS618B1PBL10EX - Senzori de proximitate inductivi XS pentru zonă cu pericol de praf, M18, Sn8mm, 12...48 VDC, NÎ, cablu 10 m
617,00 Lei
509,92 Lei
în stoc
SKU
XS618B1PBL10EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS for hazardous area dust, M18, Sn8mm, 12...48 VDC, NC, cable 10 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Application |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | ATEX dust |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 18 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj detector integral | Montabil integral |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție supracurent și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 conform IEC 60529, IP69K |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Domeniu detecție | > 4...8 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % de Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fire | PVC |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (stare închisă) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T90°C Db IP68 |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | IEC-Ex INE 17.0006 INERIS 04ATEX0022 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Caracteristică mediu | Locație cu pericol de explozie |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
| Zonă praf | Zone 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 16 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.352 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 10 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 3.813 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B1PBL10EX |
| Unitate de măsura | Pce |





