Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - senzor inductiv XS6 M8 - L51mm - inox - Sn4mm - 12..48VDC - cablu 2m
275,00 Lei
227,27 Lei
în stoc
SKU
XS608B4PAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS6 M8 - L51mm - stainless - Sn4mm - 12..48VDC - cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Denumire serie | Uz general |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Compoziție cablu | 3 x 0.11 mm² |
| Tip corp | Fix |
| Tehnică de cablare | 3 conductoare |
| Dimensiune | 51 mm |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Acceptare montare plană detector | Montabil plan |
| Material față | PPS |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Răspuns întârziat | 0.2 MILLISECOND |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Material izolație cablu | PvR |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Marcaj | CE |
| Față detecție | Frontală |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Rază de detecție | > 2.5...4 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Recuperare întârziere | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 20 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.035 KILOGRAM |
| Înălțime ambalaj 2 | 2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 14.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 20 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.035 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS608B4PAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





