Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS608B1DBL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M8, L51mm, inoxidabil, Sn2.5 mm, 12...48 VDC, cablu 2 m
309,00 Lei
255,37 Lei
în stoc
SKU
XS608B1DBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M8, L51mm, stainless, Sn2.5 mm, 12...48 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Numele seriei | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Numele senzorului | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 51 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnica de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detector flush | Montabil flush |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.11 mm² |
| LED de stare | Starea ieșirii: 1 LED (galben) |
| Material izolație fire | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 3000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere prima creștere | 10 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 1 | 4.1 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 1 | 9.4 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 1 | 0.035 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 10 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 2 | 0.575 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 3 | 9.4 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 3 | 4.1 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 3 | 0.035 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS608B1DBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





