Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M18, L62mm, alamă, Sn5mm, 12...48 VDC, cablu 5 m
298,00 Lei
246,28 Lei
în stoc
SKU
XS518B1DAL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M18, L62mm, brass, Sn5mm, 12...48 VDC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS5 |
| Aplicație dispozitiv | Nu este aplicabil |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 56 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare cu detector îngropat | Montabil îngropat |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutație în mA | 1.5...100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % de Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 0.5 mA stare deschisă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fire | PVC |
| Frecvență comutație | <= 3000 Hz |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.15 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Pachet 1 înălțime | 4 CENTIMETER |
| Pachet 1 lățime | 12.8 CENTIMETER |
| Pachet 1 lungime | 13.8 CENTIMETER |
| Pachet 1 greutate | 0.168 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Pachet 2 înălțime | 15 CENTIMETER |
| Pachet 2 lățime | 30 CENTIMETER |
| Pachet 2 lungime | 40 CENTIMETER |
| Pachet 2 greutate | 2.298 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Pachet 3 înălțime | 4.5 CENTIMETER |
| Pachet 3 lățime | 25 CENTIMETER |
| Pachet 3 lungime | 20 CENTIMETER |
| Pachet 3 greutate | 0.194 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS518B1DAL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





