Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M8, L51mm, inox, Sn1.5 mm, 12...48 VDC, cablu 5 m
329,00 Lei
271,90 Lei
în stoc
SKU
XS508B1DAL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M8, L51mm, stainless, Sn1.5 mm, 12...48 VDC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | Utilizare generală |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS5 |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 51 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj detect flush | Montabil flush |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...48 V DC |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | 1,5...100 mA DC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material front | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0,11 mm² |
| Curent rezidual | 0,5 mA stare deschisă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 4000 Hz |
| Cădere tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere primare sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15,4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,076 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,225 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,093 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS508B1DAL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





