Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS4 M18, L34mm, PPS, Sn8mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
305,00 Lei
252,07 Lei
în stoc
SKU
XS4P18PC410
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS4 M18, L34mm, PPS, Sn8mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS4 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 34 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ÎD + 1 NÎ |
| Acceptare montaj de nivel detector | Nu este montabil de nivel |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Plastic |
| Conectare electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material front | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 4 x 0.22 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fire | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.35 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.078 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.9 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 4.67 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS4P18PC410 |
| Unitate de măsura | Pce |





