Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS2M18KP340L1TF - senzor inductiv XS2 M18, L60mm, alamă, Sn8mm, 12..24VDC, cablu 5m
406,00 Lei
335,54 Lei
în stoc
SKU
XS2M18KP340L1TF
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS2 M18, L60mm, brass, Sn8mm, 12..24VDC, cable 5m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumirea senzorului | XS2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 64 mm |
| Tip carcasă | Fixat |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 conductoare |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Acceptare montaj gură-gură detector | Non flush mountable |
| Tip ieșire discretă | PNP și NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție supracurent și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă în conformitate cu IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat nichel |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 4 x 0.22 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație conductor | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2.6 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.15 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.35 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp de 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.21 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 13.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 210 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS2M18KP340L1TF |
| Unitate de măsura | Pce |





