Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - SENZOR INDUCTIV CILINDRIC M18 12 - 24V
601,00 Lei
496,69 Lei
în stoc
SKU
XS2M18AB120SB3
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
INDUCTIVE SENSOR CYLINDRICAL M18 12 - 24V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS2 |
| Denumire serie | Uz general |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Material | Metalic |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Configurare cablaj | 2 fire |
| Tip corp | Fixat |
| Tehnică de cablaj | 2 fire |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Acceptare montare din plin | Nemontabil din plin |
| Material front | PPS |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Timp de răspuns | 2 MILLISECOND |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Material izolație fir | PvR |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Marcaj | CE |
| Față de detecție | Frontală |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (stare închisă) |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz DC |
| Întârziere inițială sus | 70 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 4 MILLISECOND |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.192 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.312 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 25 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.171 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare nedivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS2M18AB120SB3 |
| Unitate de măsura | Pce |





