Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1N18PB349TF - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L39mm, alamă, Sn10mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
462,00 Lei
381,82 Lei
în stoc
SKU
XS1N18PB349TF
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L39mm, brass, Sn10mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 39 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conformă IEC 60529, IP69K |
Complementar
| Acceptare montare detector la fluxă | Montare la fluxă posibilă |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Material fată | PPS |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolație fir | PvR |
| Compoziție cablu | 3 x 0,34 mm² |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere primul pornit | 5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,3 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,7 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6,6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 100 GRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1N18PB349TF |
| Unitate de măsura | Pce |





