Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18PA371L1 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L60mm, inox, Sn5mm, 12..48VDC, cablu 5m
713,00 Lei
589,26 Lei
în stoc
SKU
XS1M18PA371L1
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L60mm, stainless, Sn5mm, 12..48VDC, cable 5m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Configurație cablare | 3-fire |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare încastrată detector | Montabil încastrat |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate comutație în mA | 5...200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % of Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschis |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fire | PVC |
| Frecvență comutație | <= 2000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (stare închis) |
| Întârziere pornire | 70 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 4 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.287 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 4 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.373 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 8.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.287 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18PA371L1 |
| Unitate de măsura | Pce |





