Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de presiune electronici TELEMECANIQUE SENSORS, Senzori de presiune XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 2xPNP, M12
2.147,00 Lei
1.774,38 Lei
în stoc
SKU
XMLRM01G2P05
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 2xPNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Mod de funcționare presostat | Presostat cu 2 ieșiri de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (feminin) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire discretă | Solid state PNP, 2 NO/NC programabil |
| Tip și compoziție contacte | 2 NO/NC programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot denatura măsurarea în caz de montare cu vârful în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la inversare polaritate, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Señalizare locală | 2 LED-uri (galbene) pentru iluminare PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere primul ridicare | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din gama de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0,6 % din gama de măsurare |
| Acuratețe repetare | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.188 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.075 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.186 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLRM01G2P05 |
| Unitate de măsura | Pce |





