Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLRM01G1N75 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, NPN, M12
2.381,00 Lei
1.967,77 Lei
în stoc
SKU
XMLRM01G1N75
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, NPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conectare fluid | G 1/4 (filet interior) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conectare electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip semnal ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip ieșire discretă | Solid state NPN, ND/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | ND/NÎ programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material front | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot denatura măsurătoarea în caz de montare cu capul în jos |
| Tip protecție | Protecție suprasarcină, protecție supratensiune, protecție inversare polaritate, protecție scurtcircuit |
| Timp de răspuns ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Señalizare locală | 1 LED (galben) pentru semnalizare PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere inițială | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din gama de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0,5 % din gama de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Precizie măsurare | <= 0,6 % din gama de măsurare |
| Precizie repetabilitate | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii electrici rapizi/freamăt: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.033 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLRM01G1N75 |
| Unitate de măsura | Pce |





