Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 10 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 0...10 V, NPN, M12
1.964,00 Lei
1.623,14 Lei
în stoc
SKU
XMLR010G1N76
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 10 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 0...10 V, NPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitător de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitător de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (feminin) |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip ieșire discretă | Stare solidă NPN, NO/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | NO/NÎ programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material fațadă | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în caz de montare inversată |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la polaritate inversă, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru lumină pornit când comutatorul este acționat |
| Întârziere inițială sus | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0,5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de măsurare | <= 0,6 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de repetabilitate | <= 0,2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniu de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniu de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz în conformitate cu IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz în conformitate cu IEC 61000-4-6, test de imunitate la supratensiuni: 1 kV în conformitate cu IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranziție electrică rapidă/burst: 2 kV în conformitate cu IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact în conformitate cu IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Greutate ambalaj 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Număr unități în ambalaj 2 | 20 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.033 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR010G1N76 |
| Unitate de măsura | Pce |





