Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLR010G1N26 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 10 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
1.962,00 Lei
1.621,49 Lei
în stoc
SKU
XMLR010G1N26
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 10 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronci de presiune |
| Tipul senzorului de presiune | Transmitter de presiune |
| Tipul de operare al presostatului | Transmitter de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Numele scurt al dispozitivului | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tipul de conexiune fluidă | 1/4" - 18 NPT (feminin) |
| Tensiune de alimentare nominală [US] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consumul de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiunea electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcția ieșirii analogice | 4...20 mA |
| Tipul semnalului de ieșire | Analogic + discret |
| Funcția ieșirii analogice | 4...20 mA |
| Tipul ieșirii discrete | Solid state NPN, NO/NC programabil |
| Tipul și compoziția contactelor | NO/NC programabil |
| Tipul scării | Diferențial fix |
| Căderea de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziția de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în cazul montării cu capul în jos |
| Tipul de protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la polaritate inversă, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tipul afișajului | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval de întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tipul timpului de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru lumina PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere inițială sus | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din intervalul de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0.5 % din intervalul de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din intervalul de măsurare |
| Acuratețe de măsurare | <= 0.6 % din intervalul de măsurare |
| Acuratețe de repetare | <= 0.2 % din intervalul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din intervalul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din intervalul de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din intervalul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test de imunitate la tranzitorii: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/burst: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcări electrostatice: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tipul unității pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tipul unității pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Numărul de unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.033 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tipul unității pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR010G1N26 |
| Unitate de măsura | Pce |





