Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de presiune electronici Telemecanique Sensors, Senzori de presiune XM, XMLR 10 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, M12
2.414,00 Lei
1.995,04 Lei
în stoc
SKU
XMLR010G0T75
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 10 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de operare presostat | Transmitator de presiune |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (female) conforming to DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (voltage limits: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de operare | Orice poziție, dar orificiile pot falsifica măsurarea în cazul montării cu capul în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la inversare polaritate, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Întârziere inițială | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0.5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de repetabilitate | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conforming to IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conforming to IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conforming to IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii rapide/în rafale: 2 kV conforming to IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcări electrostatice: 8 kV aer, 4 kV contact conforming to IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conforming to IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.19 KILOGRAM |
| Număr de unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.02 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR010G0T75 |
| Unitate de măsura | Pce |





