Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori electronici de presiune, Senzori de presiune XM, XMLR 10 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, M12
1.899,00 Lei
1.569,42 Lei
în stoc
SKU
XMLR010G0T26
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 10 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de operare presostat | Transmitator de presiune |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (femelă) |
| Tensiune de alimentare nominală (SUA) | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L ceramic fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de operare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în caz de montare inversată |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină protecție la supratensiune protecție la inversare polaritate protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Întârziere prima creștere | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0,5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din domeniul de măsurare |
| Precizie măsurare | <= 0,6 % din domeniul de măsurare |
| Precizie repetabilitate | <= 0,2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz în conformitate cu IEC 61000-4-3, imunitate la perturbări RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz în conformitate cu IEC 61000-4-6, test de imunitate la supratensiuni: 1 kV în conformitate cu IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranziții electrice rapide/rafale: 2 kV în conformitate cu IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcări electrostatice: 8 kV aer, 4 kV contact în conformitate cu IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcare | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.209 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.527 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR010G0T26 |
| Unitate de măsura | Pce |





