Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLR010G0T25 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 10 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, M12
2.382,00 Lei
1.968,60 Lei
în stoc
SKU
XMLR010G0T25
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 10 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitator de presiune |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de răcire (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (female) conforming to DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în cazul montării cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție împotriva supraîncărcării, protecție supratensiune, protecție polaritate inversă, protecție scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Întârziere prima creștere | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0.5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de repetabilitate | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conforming to IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conforming to IEC 61000-4-6, test de imunitate la supratensiuni: 1 kV conforming to IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranzitorii electrici rapizi/burst: 2 kV conforming to IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conforming to IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conforming to IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate de pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate de pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.19 KILOGRAM |
| Număr de unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.104 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate de pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.184 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR010G0T25 |
| Unitate de măsura | Pce |





