Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 1 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 2xPNP, M12
1.771,00 Lei
1.463,64 Lei
în stoc
SKU
XMLR001G2P06
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 1 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 2xPNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare al presostatului | Presostat cu 2 ieșiri de comutare |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip de conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (femelă) |
| Tensiune de alimentare nominală [US] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mamă M12, 4 pini |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire discretă | Solid state PNP, 2 NO/NC programabil |
| Tip și compoziție contacte | 2 NO/NC programabil |
| Tip scală | Diferență fixă |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material front | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în caz de montare cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la polaritate inversă, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval timp de întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri (galbene) pentru lumină pornit când comutator este acționat |
| Întârziere înaintare | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Precizie de repetabilitate | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la tranzitorii: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii electrice rapide/în rafală: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcări electrostatice: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Greutate pachet 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Numărul de unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.181 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR001G2P06 |
| Unitate de măsura | Pce |





