Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 1 bar, G 1/4, 24 VDC, 2xNPN, M12
1.771,00 Lei
1.463,64 Lei
în stoc
SKU
XMLR001G2N05
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 1 bar, G 1/4, 24 VDC, 2xNPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Presostat cu 2 ieșiri de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (feminin) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire discretă | Solid state NPN, 2 NA/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | 2 NA/NÎ programabil |
| Tip scală | Diferență fixă |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în caz de montare cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la inversare polaritate, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval întârziere | 0...50 s în trepte de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri (galbene) pentru iluminare PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere prima ridicare | 300 MILLISECOND |
| Exactitate | <= 1 % din gama de măsurare |
| Exactitate măsurare | <= 0.6 % din gama de măsurare |
| Exactitate repetabilitate | <= 0.2 % din gama de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Exactitate afișaj | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la impulsuri: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcări electrostatice: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR001G2N05 |
| Unitate de măsura | Pce |





