Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLR001G1P25 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 1 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
2.380,00 Lei
1.966,94 Lei
în stoc
SKU
XMLR001G1P25
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 1 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de răcire (-20-80 °C) |
| Tip de conexiune fluid | G 1/4 (femelă) conform cu DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip ieșire discretă | Solid state PNP, NI/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | NI/NÎ programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L ceramică fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de operare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în cazul montării cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină protecție la supratensiune protecție la inversare polaritate protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Domeniu delay | 0...50 s în incremente de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru lumină ON când comutatorul este acționat |
| Delay inițial sus | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din gama de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0,5 % din gama de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0,6 % din gama de măsurare |
| Acuratețe repetabilitate | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Drift-ul sensibilității | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Drift-ul punctului zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform cu IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform cu IEC 61000-4-6, test de imunitate la impulsuri: 1 kV conform cu IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale: 2 kV conform cu IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform cu IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcare | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform cu IEC 60529, IP67 conform cu IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.184 KILOGRAM |
| Număr de unități în pachetul 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.02 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachetul 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.184 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR001G1P25 |
| Unitate de măsura | Pce |





